آشنایی با کیف پول رمز ارزها

توسط: انتشار: دسته بندی: ارز دیجیتال خواندن در ۵ دقیقه

با فراگیر شدن استفاده از بیت کوین، نیاز به آشنایی کاربران با کیف پول های بیت کوین بیشتر از گذشته احساس می‌شود. یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌هایِ همیشگی درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال، پیدا کردن یک روش امن برای نگهداری آن بوده است. از زمان پیدایش بیت کوین تاکنون، افراد مختلفی بخاطر استفاده از روش‌های ناامن نگهداری بیت کوین، سرمایه خود را از دست داده‌اند. بنابراین استفاده از روشی که هم امنیت بالایی داشته باشد و هم کار کردن با آن آسان باشد، بسیار مهم است.

از آنجایی که اکثر مردم از تلفن های همراه هوشمند استفاده می‌کنند، کیف پول‌های موبایل برای بیت کوین از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و به دلیل این‌که سیستم عامل اندروید بیشترین تعداد کاربر را به خود اختصاص داده است، در این مقاله با کیف پول های برتر بیت کوین برای «اندروید» آشنا خواهید شد. به زبان ساده و به دور از مبانی فنی، کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری برای ذخیره دارایی دیجیتال، یا نرم افزاری است که روی گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود نصب می‌کنید و با آن می‌توانید ارز دیجیتال ارسال، دریافت و یا ذخیره کنید.از دیدگاه فنی‌تر، یک کیف پول ارز دیجیتال نرم‌افزار یا سخت‌افزاری بوده که حاوی کلید خصوصی و عمومی مربوط به بلاک چین است. از این کلیدها برای اثبات مالکیت در بلاک چین و ثبت پیام تراکنش در شبکه استفاده می‌شود. برای مبادله یا نگه داشتن بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری ملزم به استفاده از کیف پول هستید.

یکی از امن‌ترین روش‌ها برای نگهداری بیت کوین، استفاده از کیف پول های سخت افزاری است. استفاده از این کیف پول‌ها به خصوص برای کسانی که سرمایه زیادی دارند و قصد دارند با هدف بلند مدت بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، یکی از بهترین گزینه‌هاست. در سال های اخیر اهمیت ارزهای دیجیتال شده ثابت شده است. این واحدهای پولی دیجیتال در حال تسخیر بازار، و تبدیل شدن به ارزهای اصلی برای خرید و فروش می باشند. به همین دلیل استفاده از کیف پول سخت افزاری اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

کیف پول های سخت‌افزاری، دستگاه‌های کوچک و قابل حملی هستند که کلید خصوصی بیت کوین را به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت در خود ذخیره کرده و به کاربران امکان مدیریت آن را می‌دهند. به نحوی که هم امن باشد و هم استفاده از آن راحت باشد. این کیف پول‌ها، دستگاه‌های امنی هستند که می‌توانند در برابر حملات مختلفی که در کامپیوترها اتفاق می‌افتد، مقاوم باشند و حتی اگر آنها را به کامپیوتری که ویروسی است متصل کنید مشکلی برای دارایی‌های کیف پولتان پیش نیاید. همه‌ی کیف پول‌های ارز دیجیتال به دو نوع سرد (آفلاین) و داغ (آنلاین) تقسیم می‌شوند که کیف پول سخت‌افزاری از نوع سرد است. اگر هدفتان از سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین، بلندمدت است و می‌خواهید آن را با هدف سرمایه‌‌گذاری بلند مدت نگه دارید، می‌توان گفت که بهترین کار استفاده از یک کیف پول سخت افزاری است. البته شما می‌توانید از روش‌های ذخیره‌سازی سرد دیگری غیر از کیف پول سخت‌افزاری مثل کیف پول کاغذی استفاده کنید. اما باید بدانید هنگام استفاده از کیف پول کاغذی، دارایی‌های شما فقط تا زمانی که آنها را جابجا یا خرج نکنید امن هستند. همچنین خطر از بین رفتن کاغذ و یا گم شدن آن وجود دارد. بنابراین، اگر نیاز شما فراتر رفته و دیگر فقط هدفتان نگهداری بلند‌مدت بیت کوین نباشد و بخواهید علاوه بر نگهداری بلند مدت، با بیت کوین معامله هم کنید و پرداخت‌های خود را با آن انجام دهید، در اینصورت به کیف پول‌های سخت‌افزاری نیاز خواهید داشت تا معاملات و پرداخت‌های خود را به صورت کاملاً امن انجام دهید و هکرها نتوانند از راه دور به کیف پول شما دسترسی پیدا کنند.

با استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری، شما می‌توانید از مزایای تولید کلید خصوصی بر روی دستگاه امن خود بهره ببرید و تا حد زیادی خطر از دست رفتن سرمایه‌تان از طریق فیشینگ، هک و بدافزارها را کاهش دهید. همانطور که گفتیم، کیف پول‌های سخت افزاری کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین نگهداری کرده و فقط زمان انجام تراکنش به اینترنت نیاز خواهید داشت. کار کردن با این کیف پول‌ها بسیار راحت است. در بیشتر کیف پول‌های سخت‌افزاری، برای انجام تراکنش فقط کافیست آن‌ها را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و یا از نرم‌افزارهای کیف پول موبایل برای اتصال به کیف پول سخت‌افزاری بهره ببرید.

اگر قصد خرید آنها را دارید، بهتر است آکبند و نوی آن را تهیه کنید که مطمئن باشید دستکاری نشده‌اند و با خیال راحت از امنیت آن، از کیف پول سخت‌افزاری خود استفاده کنید و همچنین از اینکه آن را به فرد دیگری واگذار کنید، خودداری کنید. افرادی که به دنبال خرید این نوع کیف پول‌ها هستند، چندین عامل اساسی را هنگام خرید در نظر می‌گیرند: امنیت، کارایی، اعتبار شرکت سازنده، قیمت کیف پول، تعداد ارزهای پشتیبانی شده و ارائه منظم به روزرسانی‌ها از جمله مهم‌ترین این عوامل هستند.

حتما از کیف پول سخت‌افزاری خود نسخه پشتیبان یا همان بک‌آپ تهیه کنید تا در صورت خرابی، گم شدن یا سرقت کیف پولتان بتوانید دارایی‌های خود را بازیابی کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری به عنوان بک‌آپ ۲۴ کلمه به کاربر می‌دهند که کاربر باید آن‌ها را یادداشت کند. در صورت وقوع هر گونه مشکل با آن ۲۴ کلمه می‌توان دارایی‌ها را بازیابی کرد.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این موضوع ثبت نشده است